Cicido

November 2019

Tralala, hopsasa, tu je Cicido doma!

Pravljični svetovi Svetlane Makarovič in Jelke Reichman

Natečaj Pravljični svetovi Svetlane Makarovič in Jelke Reichman, s katerim smo zaznamovali rojstni dan obeh umetnic, je bil zelo uspešen. Z nami je praznovalo 69 vrtcev, 58 osnovnih šol in ena knjižnica.

slika

Vsem sodelujočim vrtcem, šolam in knjižnicam najlepša hvala za poslana poročila in fotografije. 

Z vami delimo nekaj naključno izbranih fotografij

slika
Vrtec Jožice Flander, enota Vanček Šarh, skupina Palčki, Maribor

slika
Vrtec Litija, enota Medvedek, skupina Zmajčki

slika
Vrtec Most na Soči, enota Šentviška Gora, Slap ob Idrijci


Vrtec pri OŠ Dušana Muniha, Most na Soči

slika
Vrtec Vodmat, enota Klinični center, Ljubljana

slika
OŠ Bistrica, Tržič

slika
OŠ Istrskega odreda Gračišče

slika
OŠ Slivnica pri Celju, Gorica pri Slivnici


POŠ Gomilsko

slika
POŠ Kalobje

Seznam sodelujočih ustanov na natečaju Pravljični svetovi Svetlane Makarovič in Jelke Reichman

  • Zasebni vrtec Sonček, skupina Zajčki, Kamnik
  • OŠ in vrtec Apače, Enota vrtca Apače Stogovci, oddelek Stogovci pri POŠ
  • Vrtec Most na Soči, enota Šentviška Gora, Slap ob Idrijci
  • Vrtec Slovenske Konjice, enota Tatenbachova
  • OŠ Jurija Vege Moravče, VVE Vojke Napokoj, skupina Žabice, Moravče
  • Vrtec Urša Domžale, enota Pikapolonica
  • Vrtec Vrhnika, enota Komarček, skupine Vetrnice, Črke in Lunce
  • Vrtec Trbovlje, enota Ciciban
  • Vrtec pri OŠ Dušana Muniha, Most na Soči, skupina Zajčki
  • Vrtec Hrastnik, enota Sonček, Hrastnik
  • OŠ Cankova, Vrtec Cankova, skupina Ježki, Cankova
  • Petrov vrtec – Petrov dom, skupini Muce in Ribe, Otočec
  • Vrtec Miškolin, enota Rjava cesta, oddelki Lisičke, Mornarčki, Metulji, Ljubljana Polje
  • Vrtec pri OŠ dr. Antona Debeljaka, Loški Potok
  • OŠ dr. Ivana Prijatelja Sodražica, enota Vrtec
  • Vrtec Jožice Flander, enota Vanček Šarh, skupina Palčki, Maribor
  • Vrtec Radovljica, enota Begunje, Begunje na Gorenjskem
  • Vrtec pri OŠ Sečovlje 
  • Podružnični vrtec Sveti Peter
  • Vrtec Velenje, enota Vrtiljak
  • Vrtec pri OŠ Ivanjkovci
  • Vrtec pri OŠ Dušana Muniha, Most na Soči
  • Vrtec Jesenice, enota Frančiške Ambrožič, Hrušica
  • Zasebni vrtec Ribniček, Ivančna Gorica
  • Vrtec Vodmat, enota Klinični center, Ljubljana
  • Vrtec Mavrica Trebnje, skupina Cicibančki
  • PŠ Podmelec, enota Vrtec, skupina Račke, Most na Soči
  • Vrtec Miškolin, enota Rjava cesta, Ljubljana 
  • Vrtec Dravograd, enota Robindvor, Dravograd
  • Vrtec Ptuj, enota Vijolica
  • Vrtec Kočevje, enota Čebelica
  • Vrtec Dravograd
  • Vrtec Litija, enota Medvedek, skupina Zmajčki
  • OŠ Gorje, enota Vrtec Gorje, Zgornje Gorje
  • Vrtec Litija
  • Vrtec pri OŠ Šalovci
  • Vrtec Miškolin, enota Zajčja Dobrava 2, Ljubljana Polje
  • Vrtec Markovci
  • Vrtec pri OŠ Cankova, skupina Medvedki
  • Vrtec Kanal
  • OŠ Majšperk, enota Vrtec Majšperk
  • Vrtec Pobrežje, Maribor, enota Grinič
  • Vrtec Ptuj, OE Mačice, Ptuj
  • Vrtec Rižana, skupina Muce
  • OŠ Belokranjskega odreda Semič, enota Vrtec Sonček, skupina Lisičke, Semič
  • VIZ Vrtec Ormož, enota Ormož, skupina Pedenjpedi
  • Vrtec Čebelica pri OŠ Dr. Pavla Lunačka Šentrupert, skupina Žabice
  • Vrtec Dolenja Trebuša, oddelek Želvice
  • Enota vrtca Vinica pri OŠ Vinica
  • Vrtec Trbovlje, enota Pikapolonica, skupina Čmrlji
  • OŠ Janka Glazerja Ruše, Vrtec Ruše, skupina Sovice
  • Vrtec Litija
  • OŠ Franceta Prešerna Črenšovci, enota Vrtec
  • Vrtec Sonček, Videm pri Ptuju
  • OŠ Poljane, Vrtec Agata, skupina Žabice
  • OŠ Miklavž na Dravskem polju, Vrtec Ciciban, skupina Zvezdice
  • Vrtec Agata Poljane, enota Javorje
  • Vrtec Litija, enota Medvedek, skupini Polhki in Medvedki
  • Vrtec Andersen, enota Krtek, skupina Pikapolonice, Ljubljana
  • Vrtec Otona Župančiča Črnomelj, enota Čardak
  • Vrtec pri OŠ Istrskega odreda Gračišče
  • OŠ Naklo, OE Vrtec, Vrtec Mlinček
  • Vrtec pri OŠ Globoko
  • Otroški vrtec Metlika
  • OŠ Miklavž na Dravskem polju, vrtec Vrtiljak, skupina Lunice
  • Vrtec Slovenske Konjice,  dislociran oddelek v KS Jernej 
  • Vrtec Anice Černejeve, enota Hribček, Celje 
  • OŠ Adama Bohoriča Brestanica, enota Vrtec
  • Vrtec Miškolin, enota Zajčja Dobrava, Ljubljan Polje
  • Mladinski oddelek Knjižnice Jožeta Udoviča, Cerknica
  • OŠ Bistrica, učenci 3. b, Tržič
  • OŠ Riharda Jakopiča, 2. in 3. razredi, Ljubljana
  • POŠ Sladka Gora, CŠ Šmarje pri Jelšah
  • OŠ Breg, 4. b, Ptuj  
  • OŠ Podzemelj, 1. in 2. razred, Gradec
  • OŠ Dr. Franceta Prešerna Ribnica – knjižnica
  • OŠ Olge Meglič, 1. b, Ptuj
  • POŠ Sladka Gora, Šmarje pri Jelšah
  • OŠ Ivana Skvarče, PŠ Čemšenik
  • OŠ Milojke Štrukelj Nova Gorica, POŠ Ledine
  • OŠ Olge Meglič, 1. a, Ptuj
  • OŠ dr. Vita Kraigherja, Ljubljana
  • OŠ Antona Ukmarja, Koper
  • OŠ A. T. Linharta Radovljica, podružnica Mošnje, 2. razred
  • VIZ II. OŠ Rogaška Slatina, OPB POŠ Sveti Florijan
  • OŠ Istrskega odreda, Gračišče
  • OŠ Olge Meglič, 2. b, Ptuj
  • OŠ Videm pri Ptuju, 1. r.
  • OŠ Slivnica pri Celju, Gorica pri Slivnici
  • POŠ Kalobje
  • OŠ Olge Meglič, 3. b, Ptuj
  • OŠ Miklavž na Dravskem polju, podružnica Dobrovce
  • OŠ Kašelj, Ljubljana Polje
  • POŠ Gomilsko
  • OŠ Vojnik, POŠ Socka, Nova Cerkev
  • OŠ Draga Kobala, 1. a, Maribor 
  • OŠ Tržič
  • OŠ Valentina Vodnika, Ljubljana
  • OŠ Mirana Jarca, Črnomelj
  • OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, podružnica Lokavec
  • PŠ Olševek, Preddvor
  • OŠ Miroslava Vilharja, Postojna
  • OŠ Franceta Bevka, Tolmin
  • OŠ Franja Malgaja, POŠ Blagovna, Šentjur
  • OŠ Sveti Jurij, Rogašovci
  • OŠ Veliki Gaber
  • OŠ Antona Tomaža Linharta, Radovljica
  • POŠ Ivana Cankarja Košaki, 1. b, 2. b, 3. b, 4. b
  • OŠ Louisa Adamiča Grosuplje
  • OŠ Stranje, Stahovica
  • OŠ Dobrova, 1. b
  • PŠ Javorje
  • OŠ Beltinci, 1. a
  • OŠ Alojza Gradnika Dobrovo, Dobrovo v Brdih
  • OŠ Gradec, 1. b, Litija
  • OŠ Mengeš, 2. č
  • OŠ n. h. Maksa Pečarja, Črnuče
  • POŠ Zgornji Duplek, 1. d
  • OŠ Danila Lokarja Ajdovščina
  • OŠ Šmartno v Tuhinju, POŠ Motnik
  • OŠ Franja Goloba Prevalje, POŠ Leše, Prevalje
  • OŠ Stična, 1. a in 1. b, Ivančna Gorica
  • OŠ Beltinci, 1. c
  • OŠ Beltinci, 1. b
  • POŠ Ivana Cankarja Košaki, 1. d, 2. d, 3. d in 4. d, Maribor
  • OŠ Šmartno v Tuhinju, PŠ Motnik
  • OŠ Mladika
  • OŠ Starše 

Nagrajenci natečaja, ki bodo prejeli knjige Založbe Mladinska knjiga:

OŠ Naklo, OE Vrtec, Vrtec Mlinček
PŠ Podmelec, enota Vrtec, skupina Račke, Most na Soči
Vrtec pri OŠ dr. Antona Debeljaka, Loški Potok
Vrtec Miškolin, enota Rjava cesta (starejši otroci), Ljubljana 
Vrtec Kočevje, enota Čebelica
OŠ Vojnik, POŠ Socka, Nova Cerkev
OŠ Miklavž na Dravskem polju, podružnica Dobrovce
OŠ A. T. Linharta Radovljica, podružnica Mošnje
OŠ Mengeš, 2. č
OŠ Antona Ukmarja, Koper

Čestitamo!
Nagrajenci bodo obveščeni tudi po elektronski pošti.

Podelitev nagrad nagrajencem natečaja Pravljični svetovi Svetlane Makarovič in Jelke Reichman

Nagrajence natečaja bomo s knjigami Založbe Mladinska knjiga nagradili na Slovenskem knjižnem sejmu, na forumskem odru Cankarjevega doma v Ljubljani
Podelitev nagrad bo v petek, 29. 11., ob 9.30.
S priljubljeno pripovedovalko Katjo Preša bomo vstopili v pravljični svet Svetlane Makarovič in ilustratorke Jelke Reichman.

Vabljeni!

Uredništvo otroškega leposlovja in uredništvo revije Cicido 

slika

Novosti

Mladinska knjiga Založba d.d.
Slovenska 29
1000 Ljubljana

E-naslov: info@mladinska.com
Telefon: 01 241 30 00

Postanimo prijatelji!

slika slika slika
  

(c) Mladinska knjiga, vse materialne pravice so last Mladinske knjige.