Nagrado Kristine Brenkove za izvirno slovensko slikanico je prejela slikanica s črtico Ivana Cankarja Skodelica kave z ilustracijami Petra Škerla (založba Miš). Posebno priznanje sta prejeli tudi slikanici Drobtine iz mišje doline Anje Štefan z ilustracijami Alenke Sottler (Mladinska knjiga) in Kje si? Marte Bartolj (založba Miš).

Zbornica knjižnih založnikov in knjigotržcev pri Gospodarski zbornici Slovenije je nagrade podelila včeraj v Trubarjevi hiši literature. Za nagrado Kristine Brenkove za izvirno slovensko slikanico sta bili nominirani še dve slikanici, ki sta izšli pri Mladinski knjigi - Kaj se skriva očku v bradi? Boštjana Gorenca Pižame z ilustracijami Igorja Šinkovca in Zmaji?! Lile Prap. Med šestimi nominirankami je bila še Zmaj v parku Miroslava Košute z ilustracijami Ane Razpotnik Donati (Mohorjeva Celje).
V obrazložitvi nagrade Kristine Brenkove za izvirno slovensko slikanico je izpostavljen ilustratorjev mojstrski prikaz Cankarjevega pogrezanje vase, »v molk, v resentiment, ki ga likovno opredeljujejo različni zorni koti prikaza, mestoma celo stripovsko ponazarjanje dogajanja, ki ga skorajda ni«.
V Mladinski knjigi pa smo se skupaj z avtoricama Anjo Štefan in Alenko Sottler razveselili posebnega priznanja za inovativno likovno interpretacijo otroške poezije, ki ga je komisija podelila slikanici Drobtine iz mišje doline.Pesniška zbirka Drobtine iz mišje doline Anje Štefan izraža najgloblja sporočila minimalistične otroške poezije avtorice: življenje je igra, ki nikakor ni samo svetla, ampak je v njej zaznati tudi temne tone. Le na videz preprosto otroško poezijo izvrstno dopolnjujejo inovativne ilustracije Alenke Sottler, ki mestoma ustvarjajo občutek gibanja, drugje so podobe humorno strašljive, ponovitve istih likovnih motivov pa z izjemno likovno sporočilnostjo simbolizirajo tok življenjca, ki so mu izročeni vsi mladički, vsi otročički, vsa bitja, je v svoji utemeljitvi za podelitvi posebnega priznanja zapisala komisija.
Knjiga Kje si? Marte Bartolj (založba Miš) pa je bila nagrajena s posebnim priznanjem za izvrstno slikanico brez besedila. Zasnovana je na podlagi nasprotja med brezbarvno vsakdanjostjo in barvo, ki se nenadoma pojavi v njej.